baner 1

Test RHD SANCO

SANCO Test RHD    

badania prenatalne

Sanco Test RHD to nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny, wykonywany z krwi matki w celu oceny czynnika RhD u płodu w trakcie ciąży. Jest przydatny przy kwalifikacji ciężarnej do śródciążowej profilaktyki konfliktu serologicznego zarówno w przypadku powikłań czy zabiegów, jak i w ciąży niepowikłanej.
Do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko mała próbka krwi przyszłej mamy, której osocze zawiera materiał genetyczny dziecka (tzw. pozakomórkowy, płodowy DNA, cffDNA). Na podstawie analizy DNA, sprawdza się czynik RhD u płodu. Wykrywalność badania przewyższa 99,5%. Kobiety ciężarne noszące RhD ujemne dziecko nie muszą otrzymywać zastrzyku z immunoglobuliny, natomiast jeśli płód jest RhD dodatni, ta profilaktyka niesie wymierne korzyści. #Test można wykonać pomiędzy 12 a 24 tygodniem ciąży.

Cena badania w poradni NZOZ Genomed wynosi 350 zł.
Każda placówka ustala samodzielnie cenę testu.

U każdej ciężarnej z grupą krwi RhD ujemną warto wykonać

 

Sanco RHD Test, żeby wiedzieć:

Czy trzeba stosować immunoglobulinę anty-D w przypadku ewentualnych powikłań ciąży (poronienie, krwotok, uraz brzucha itp.)

Czy trzeba stosować immunoglobulinę anty-D w przypadku wykonania amniopunkcji lub innego zabiegu inwazyjnego

Czy trzeba stosować immunoglobulinę jako profilaktykę śródciążową w 30. tygodniu ciąży

schemat V7

Do wykonania  testu Sanco RHD Test™ pobierana jest krew matki (podobnie jak do zwykłych badań diagnostycznych np. morfologii). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, nie trzeba też być na czczo.


Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu Sanco RHD prosimy o wybranie placówki z listy poniżej i umówienie się na wizytę. Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie, tel.: 22 644 60 19 lub mailowo: rhdtest@genomed.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Genomed S.A. nie ponosi odpowiedzialności za informacje na stronach innych niż www.genomed.pl i www.rhdtest.pl

NIFTY jest najbardziej wiarygodnym, najczęściej wykonywanym na świecie nieinwazyjnym genetycznym testem prenatalnym.  Do 2015 roku wykonano ponad 600 000 badań.

Test NIFTY™ jest w całości wykonywany w Polsce, w nowym laboratorium firmy Genomed S.A.. Posiada europejski certyfikat EC Certificate – Full Quality Assurance.

Standardowo wynik badania wydawany jest w terminie do 9 dni roboczych. Cena testu w NZOZ Genomed wynosi 2300 zł!

Badanie można wykonać w 200 placówkach na terenie całego kraju.
Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu NIFTY prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 22 644 60 19 lub mailowy: nifty@genomed.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

L.p. Nazwa placówki Adres Telefon Współrzedne Waga Województwo Miasto Województwo2