baner 1

Test prenatalny SANCO

SANCO™ :

całogenomowy, nieinwazyjny test prenatalny, który wykrywa wady wrodzone u płodu. Podczas ciąży DNA pochodzący z łożyska krąży we krwi ciężarnej. Dzięki temu, na podstawie analizy próbki krwi przyszłej mamy, możliwa jest ocena u płodu zaburzeń liczby chromosomów oraz ich uszkodzeń, w tym najczęstszej wady chromosomowej, jaką jest zespół Downa. 
 
Cena badania Sanco w poradni NZOZ Genomed wynosi 1980 zł.
Czas wykonania badania do 5 dni roboczych od dnia dostarczenia próbki do laboratorium
>

Test ocenia cały genom płodu, czyli wszystkie 23 pary chromosomów oraz płeć płodu. Oznacza to, że w standardowej analizie SANCO możliwe jest oznaczenie ryzyka trisomii  i monosomii wszystkich 23 par chromosomów, w tym chromosomów płci; płci genetycznej płodu oraz ryzyka wszystkich zespołów delecji i duplikacji wielkości co najmniej 7 milionów par zasad dla wszystkich chromosomów autosomalnych, co odpowiada rozdzielczości badania po amniopunkcji, tj. kariotypu z płynu owodniowego. Test określa ryzyko nieprawidłowości genetycznych, będących przyczyną poronień, stanu przedrzucawkowego, IUGR i niskiej masy urodzeniowej. Określa ryzyko wystąpienia disomii jednorodzicielskiej a także umożliwia wczesne wykrycie choroby nowotworowej u ciężarnej.

 

Wykrywalność badania przewyższa 99,5%. Dzięki niemu wiele przyszłych mam może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają.  Test można wykonać pomiędzy 10 a 24  tygodniem ciąży.

Badanie wykonywane jest w nowym laboratorium Genomed SA w Warszawie.
Test posiada europejski certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny. Ponadto Genomed SA uzyskał już dwa certyfikaty EMQN
(European Molecular Quality Network) w zakresie nieinwazyjnych prenatalnych badań genetycznych (NIPT).

Najważniejsze zalety nowego testu:
 • gwarancja najwyższej jakości – najbardziej sprawdzona i dokładna technologia sekwencjonowania nowej generacji
 • najwyższa skuteczność badania (brak wyniku tylko dla mniej niż1% badań)
 • wysoka skuteczność przy niskiej frakcji płodowej (wynik uzyskiwany nawet przy 1% płodowego DNA)
 • certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny oraz potwierdzenie zgodności z rozporządzeniem IVDR
 • krótszy czas wykonania badania, do 5 dni roboczych od dnia dostarczenia próbki do laboratorium
 • całogenomowy zakres badania
 • możliwość określenia RHD płodu
 
Każda placówka ustala samodzielnie cenę testu. Proponujemy Państwu rozłożenie płatności za wykonanie testu SANCO na niskooprocentowane raty.
 

 

Kto jest adresatem testu SANCO?

 • Kobiety, które chcą przeprowadzić nieinwazyjny test w kierunku trisomi 21, 18  i 13 płodu.
 • Kobiety, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wykazują pośrednie ryzyko aneuploidii chromosomowych.
 • Kobiety, w wieku powyżej 35 roku życia, które nie chcą zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do inwazyjnych badań prenatalnych, takie jak łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.
 • Kobiety, które poddały się zabiegowi zapłodnienia In Vitro.

  

Porównanie testu SANCO z innymi metodami badań prenatalnych


Do wykonania  testu SANCO™ pobierana jest krew matki (podobnie jak do zwykłych badań diagnostycznych np. morfologii). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, nie trzeba też być na czczo.
Formularz: informacja i zgoda na badanie Sanco.

Badanie można wykonać w  300 placówkach na terenie całego kraju. Pacjentki zainteresowane wykonaniem testu SANCO prosimy o wybranie placówki z listy poniżej i umówienie się na wizytę.
Na dodatkowe pytania odpowiemy telefonicznie, infolinia czynna w godzinach 9.00-19.00 w dni robocze: 797 660 690 lub mailowo: sanco@genomed.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia strony www.sancotest.pl.
Genomed S.A. nie ponosi odpowiedzialności za informacje na stronach innych niż www.genomed.pl i www.sancotest.pl.